O webu

Miroslav Uďan

Jmenuji se Miroslav Uďan a v roce 2009 jsem založil (a do roku 2021 jako CEO vedl) firmu Shoptet. Ta se stala jedničkou v Čechách a na Slovensku v poskytování e-shopů, má stamiliónové obraty s meziročním růstem kolem 40 %. 3 ze 4 e-shopů jsou v těchto zemích provozované na Shoptetu. Nyní provozuji novou službu, Out of Dark, která pomáhá majitelům firem mapovat jejich firemní aktivity a zákaznickou cestu jejich klientů. Nikdy předtím jsem nepodnikal ani neměl odborné vzdělání v oboru, takže vše, čím jsem si v byznyse prošel, pro mě bylo poprvé. Narazil jsem na spoustu slepých uliček, zažil množství neúspěchů, zklamání a failů, ale zároveň jsem cestou potkal pár skvělých lidí, kteří mi podali pomocnou ruku a provedli mě tím, co znamená podnikat a provozovat firmu. A já bych to samé rád zdarma nabídnul zase dalším lidem.

Tyto články jsem z části připravil i pro své minulé já. Pro Míru z roku 2009, kterému bych rád nyní sdělil všechno, co jsem se během té úžasné a těžké cesty naučil, a umožnil mu se z toho poučit. V textech jsou povětšinou mé osobní zkušenosti z toho, co mně fungovalo. Mohou vám nabídnout základní přehled a inspiraci o tom, co vás může v podnikání potkat. Pokud potřebujete jít ještě více do hloubky, odkážou vás na místa, kde se daným tématům věnují podrobněji. Netvrdím, že jsem snědl všechnu moudrost světa, ani neříkám, že vše zde napsané musí být 100% a jediná pravda. Je samozřejmé, že se můžu plést, a určitě jsou i jiné cesty, jak daných cílů dosáhnout. Máte ale jistotu, že všechny články jsou autentické. Že je nenapsal najatý copywriter z korporátu, který si o tématu někde přečetl, ale že je napsal člověk, který si vše zažil na vlastní kůži a který díky těmto radám vybudoval hodnotnou a úspěšnou firmu.

Rád bych nyní pomohl ostatním podnikatelům, ať už se jedná o freelancery, soukromníky, nebo majitele firem se zaměstnanci, kteří se na podobnou cestu vydávají, nebo už vydali, a kteří hledají rady, jak se stát Svým Pánem.

Držím vám palce ve vašem snažení. Budu rád za jakékoliv dotazy, informace nebo zkušenosti, které by mohly tyto články informačně rozšířit. A neváhejte se mi ozvat také v případě, že chcete pomoct se svým podnikáním.

Chcete mi napsat?